Znajdziesz nas na:
facebook   youtube
29 kwietnia 2016

SZANOWNI PAŃSTWO, z powodu problemów obsadowych Opery na Zamku w Szczecinie, Zespół nie będzie mógł wziąć udziału w Festiwalu i program na dzień 29 kwietnia uległ zmianie.
Zaprezentowane zostaną spektakle: 
ODWRÓCENI w choreografii Pawła Michno w wykonaniu zespołu B.Sides Dance Company
STYMULACJA CIAŁA
w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca
Za zmianę serdecznie przepraszamy

 


29 kwietnia 2016 r. godz. 19.30 (piątek), Kielecki Teatr Tańca, duża scena

Bilety w cenie 30, 40, 50 zł. Rezerwacje: 41 367 67 12, impresariat@ktt.pl

Kasa czynna w godzinach 14.00 - 17.00 od poniedziałku do piątku
oraz na godzinę przed spektaklem  

 

 

 

  

 

 

  

 

B.SIDES DANCE COMPANY


ODWRÓCENI
choreografia Paweł Michno
muzyka: Dictaphone
kostiumy: All For Dance

ODWRÓCENI to spektakl inspirowany „Tangiem” Sławomira Mrożka. Opowiada o świecie, w którym panuje całkowite pomieszanie pojęć i zjawisk oraz degeneracja stosunków międzyludzkich. To obraz współczesnej rodziny przedstawiony niczym w krzywym zwierciadle. Wszystko tu jest “odwrócone”, inaczej niż w tradycyjnej rodzinie. Spektakl porusza problematykę roli i miejsca wybitnej jednostki we współczesnym świecie, w rodzinie w stanie głębokiego kryzysu wartości moralnych i etycznych.

 

 

KIELECKI TEATR TAŃCA

STYMULACJA CIAŁA – CLASS
choreografia - Elżbieta Szlufik-Pańtak
muzyka – collage z tradycyjnych i rozrywkowych utworów jazzowych
opracowanie światła – Grzegorz Pańtak

 

STYMULACJA CIAŁA – DANCE
choreografia, opracowanie światła – Grzegorz Pańtak
muzyka – Low Deep T
opracowanie światła – Grzegorz Pańtak

 

Taniec, aby mógł zaistnieć w swojej intensywnej postaci, wymaga zarówno specjalnych ćwiczeń kształtujących artystę tancerza jak i energii, która nadaje mu sens. Tradycyjne i współczesne odmiany tańca jazzowego zawierają niewyczerpalny w tych płaszczyznach potencjał. Z tego potencjału artyści tańca mogą czerpać zarówno w sferze kształtowania własnej techniki i motorycznych możliwości, jak i w sferze wyrażenia emocji oraz indywidualnej wrażliwości tanecznej i muzycznej. 
Stymulacja ciała jest artystycznym opracowaniem i autorskim spojrzeniem choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formę nie podlegającą dewaluacji mimo zmiennej mody. Ekspresyjny taniec jazzowy, odbarczony od intelektualnego przesłania, zawsze daje radość i spełnienie z możliwości artystycznego wyrażenia się nim. Widz będący świadkiem tego niewyrażalnego słownie fenomenu odczuwa wzrastającą witalność.
Stymulacja ciała składa się dwóch części: CLASS i DANCE
Na pierwszą część składają się kombinacje przy drążku, następnie sekwencje wykonywane z diagonalu i w centrum sceny. Kolejność ta ukazuje metodycznie stosowany proces kształtowania techniki i zdolności motorycznych tancerza w stylach tańca jazzowego. Opracowanie artystyczne polega na połączeniu ćwiczeń w spójny ciąg, zastosowanie rytmiczno-tanecznych łączników oraz budowanie choreografii w kanonie. 
Druga część to kompozycja choreograficzna jazzowego tańca scenicznego, w znacznej części oparta na relacji tancerzy wobec siebie. Relacja pomiędzy partnerką i partnerem jest głównym łącznikiem i osią, wokół której rozwija się forma witalnego tańca jazzowego.

 

 

XVI FESTIWAL TAŃCA WSPIERAJĄ

 

Tagi
teatr tańca, kontakt, szkoła tańca, sztuka, przedstawienie, spektakl, zespół, ktt, warsztaty, mecenta, kurs kwalifikacyjny, media, zabawa, wypożyczalnia, aktualności, ogłoszenia, archiwum, galeria, historia, festiwal, zamówienia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

ico Kielecki Teatr Tańca
Plac Moniuszki 2B
25-334 Kielce
ico Centrala: 41 36 76 712
Fax: 41 36 76 911
ico E-mail: festiwal@ktt.pl
ico www: www.ktt.pl
Copyright 2012 Kielecki Teatr Tańca wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed by PC-SYSTEM
facebook   youtube