Znajdziesz nas na:
Kup biletfacebook   youtube
5 września 2015 r. , WarszawaUdostępnij na FB

Spektakle Kieleckiego Teatru Tańca będą gościć podczas trwającej we wrześniu w Teatrze Studio, Sceny Tańca.

Zapraszamy na:

"Stół bez szcześcia"

"Sen Jakuba"

"Monochrome"

 

Scena Tańca Studio - inauguracja cyklu

We wrześniu 2015 rusza projekt Scena Tańca Studio realizowany przez Teatr Studio i Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy dni każdego miesiąca Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego. Teatr Studio jako instytucja od lat goszcząca wydarzenia taneczne, w której tradycję wpisana jest interdyscyplinarność i otwartość na inne niż teatr dramatyczny dziedziny sztuki, jest naturalnym partnerem do realizacji tego przedsięwzięcia.


Inauguracja projektu: 4-6 września 2015

Autorzy programu artystycznego pierwszej odsłony projektu (wrzesień-grudzień 2015): Jadwiga Majewska, Mikołaj Mikołajczyk.

W pierwszej odsłonie pojawią się zarówno zespoły instytucjonalne – baletowe i tańca współczesnego, takie jak Polski Teatr Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Compagnie Linga czy tancerze Polskiego Baletu Narodowego w choreografiach Roberta Bondary – jak i niezależne zespoły i twórcy tańca współczesnego, w tym nagrodzone na Polskiej Platformie Tańca spektakle „Niżyński. Święto snów”
(Wygoda/Krawczyński/Godowska), „Insight” Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej czy „Room 40” Macieja Kuźmińskiego, a także performans „Akty” Aurory Lubos, który niezwykle poruszył krytyków i widzów Polskiej Platformy Tańca. W ramach Sceny Tańca Studio zobaczymy zarówno spektakle twórców młodego pokolenia (m.in. Paweł Sakowicz, Agata Maszkiewicz), jak i doświadczonych artystów działających w Polsce i za granicą (m.in. Katarzyna Gdaniec, Mikołaj Mikołajczyk, Krakowski Teatr Tańca, Teatr Dada von Bzdülöw, Rafał Dziemidok, Radek Hewelt i Filip Szatarski, Iwona Pasińska, Pracownia Fizyczna).

Ważnym elementem programu są taneczne spektakle dla dzieci. Program Sceny Tańca Studio to także warsztaty taneczne adresowane do
różnych grup wiekowych, w tym do najmłodszych, a także działania w przestrzeni pozateatralnej.

 

5 września, godz. 18:00

Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza

Plac Defilad 1, Warszawa

kasa biletowa: (22) 656 69 41


Galeria zdjęć
Tagi
teatr tańca, kontakt, szkoła tańca, sztuka, przedstawienie, spektakl, zespół, ktt, warsztaty, mecenta, kurs kwalifikacyjny, media, zabawa, wypożyczalnia, aktualności, ogłoszenia, archiwum, galeria, historia, festiwal, zamówienia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

ico Kielecki Teatr Tańca
Plac Moniuszki 2B
25-334 Kielce
ico Centrala: 41 36 76 712
Fax: 41 36 76 911
ico E-mail: sekretariat@ktt.pl
ico www: www.ktt.pl
Copyright 2012 Kielecki Teatr Tańca wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed by PC-SYSTEM
facebook   youtube