Znajdziesz nas na:
Kup biletfacebook   youtube
Tranzyt Wenus

Materiał filmowy

 

Premiera odbyła się 3 grudnia 2011r.
czas trwania 60 min.

 

choreografia - Stacy Boeddeker i Ricky Palomino
scenografia - Grzegorz Pańtak
kostiumy - Stacy Boeddeker
wizualizacje - Ricky Palomino, Piotr Fijałkowski

 

 

Wszechświat…

Słońce - Księżyc, Wenus - Mars. Te ciała niebieskie w kulturach wielu cywilizacji najczęściej symbolizują przeciwieństwa, a wyłaniające się z tych przeciwieństw napięcia są powodem do tworzenia symboliki mistycznej, religijnej, artystycznej. W centrum naszego przedstawienia odnajdujemy Wenus.

Ciągły ruch planet naszego układu słonecznego w powtarzalnym rytmie wchodzi w fazy szczególne, kiedy to możemy być świadkami wyjątkowej ich konfiguracji. Od milionów lat Wenus wędruje po swojej orbicie, by raz na jakiś czas znaleźć się dokładnie pomiędzy Słońcem i Ziemią. Dawniej w wyobrażeniach astrologów, to położenie Wenus rozpoczynało nowy czas, nowy etap, ale również mogło skutkować unicestwieniem tej symbolizującej miłość planety. Dziś wiemy, że nie ma dla wędrującej Wenus takiego zagrożenia. Daty 6 czerwca 2012 roku i 11 grudnia 2117 to dni magicznego momentu przejścia Wenus przez tarczę Słońca. Będziemy świadkami emocjonującego widoku…

Ta wyjątkowa chwila w życiu Wenus stała się dla choreografów inspiracją do stworzenia spektaklu ukazującego zagrożoną utratą miłości harmonię Wszechświata: Wenus nie pozostaje sama w walce o własne istnienie. Jej największy sprzymierzeniec – Słońce, nieustannie walczy o jej przetrwanie z zajadłym przeciwnikiem Marsem - walecznym, niszczycielskim i pełnym zła. Kto wygra? Jak skończy się ten odwiecznie powtarzający się Tranzyt Wenus?

Taneczna forma spektaklu zbudowana jest z połączenia różnych dziedzin tańca scenicznego (balet, taniec jazzowy, taniec współczesny) i nowych styli pop kulturowych (hip hop). Ta różnorodność pozwala zdaniem choreografów uzyskać szersze możliwości wyartykułowania tańcem skrajności uczuć: budującej miłości i niszczycielskiej nienawiści.

 


obsada prmierowa

Wenus – Ewelina Kubot
Słońce – Grzegorz Pańtak
Ziemia – Małgorzata Ziółkowska
Mars – Bartłomiej Łącki
Jowisz – Michał Stoch
Saturn – Barbara Karol
Uran – Alicja Horwath-Maksymow
Neptun – Rafał Zubrzycki
Pluton – Dawid Matlak
Merkury – Bartosz Wójcik
Mgławica – Anna Kmiecik
Księżyce Wenus – Judith Kowalczyk, Katarzyna Skrzyniarz
Gwiazdy - Anna Podolska, Aleksandra Zatorska, Nina Lach, Ewelina Barwicz, Dawid Kwarciany
Miłość Merkurego - Monika Kuc


Galeria zdjęć
Tagi
teatr tańca, kontakt, szkoła tańca, sztuka, przedstawienie, spektakl, zespół, ktt, warsztaty, mecenta, kurs kwalifikacyjny, media, zabawa, wypożyczalnia, aktualności, ogłoszenia, archiwum, galeria, historia, festiwal, zamówienia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

ico Kielecki Teatr Tańca
Plac Moniuszki 2B
25-334 Kielce
ico Centrala: 41 36 76 712
Fax: 41 36 76 911
ico E-mail: sekretariat@ktt.pl
ico www: www.ktt.pl
Copyright 2012 Kielecki Teatr Tańca wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed by PC-SYSTEM
facebook   youtube